Szkolenie owczarka niemieckiego

Szkolenie owczarka niemieckiego

Najmodniejsze techniki tresury psów od początku swojego istnienia wzbudzały poważne wątpliwości właścicieli. Profesjonalni treserzy albo sami zmuszali przemocą do wykonywania poleceń, albo starali się, żeby właściciele wykorzystywali taką metodę szkolenia swoich pupili. Problemem było to, że pies się bał i kojarzył smycz i groźne spojrzenie właściciela z bólem, a kiedy przeciągnęło się strunę, pies atakował swojego właściciela.

Skrajnie różna od tego metoda to nagradzanie jedzeniem za dobre zachowanie. Tu znowu problem:, kiedy właścicielowi kończy się jedzenie, pies przestaje być posłuszny. Chodzi tak naprawdę o to, by pokazać psu, że to właściciel jest samcem alfa, że ma przewagę, a jednocześnie szacunek, poza tym dogłębnie trzeba poznać psią psychikę.

Na rynku jest wiele książek z treści, których wynika w jak najlepszy sposób, jakimi metodami przeprowadzić szkolenie owczarka niemieckiego,. Osobiście stosuję metodę pozytywnych wzmocnień.

Kiedy rozpocząć szkolenie?

Psy są trochę jak ludzie. Kiedy odpowiednio dobrze zajmie się nimi w dzieciństwie, w dorosłym życiu będą kulturalne, posłuszne, ciekawe, przyjazne i mało bojaźliwe. Jeśli chodzi o szkolenia, tresurę, nie można jej zaczynać już na noworodkach. Pies, tak jak i niemowlę ludzkie, wymaga pewnego czasu, zanim będzie można przeznaczyć je do edukacji w separacji z matką.

Dlatego najlepszym okresem do rozpoczęcia tresury jest moment, w którym pies jest już samodzielny, nie wymaga żadnej opieki ze strony swojej matki, a jednocześnie jego budowa fizyczna i charakter nie są jeszcze stuprocentowo ukształtowane. Warto nie przegapić tego momentu. Później szkolenie jest jak najbardziej możliwe, ale nieco trudniejsze.

Share this post

Z Grodu Smoka