Żywienie owczarków niemieckich

Żywienie owczarków niemieckich

Duży apetyt owczarków niemieckich może zrujnować niejeden portfel, jeśli do zakupów karmy nie przygotujemy się odpowiednio. Warto się zastanowić, przeliczyć koszty i sprawdzić czy zamiast gotowania własnoręcznie posiłków dla swojego psa, lepiej nie zainwestować w suchą karmę.

 

Gotowa karma dla psów, pochodząca od renomowanych producentów jest doskonale zbilansowana i dostosowana do potrzeb owczarków niemieckich i innych ras psów. Oczywiście należy zwrócić uwagę na to, aby zakupić karmę właściwą, czyli dobraną do wieku, wielkości i wykonywanej przez psa pracy. Suche karmy są doskonałym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie pełnowartościowych psich posiłków.

 

Najlepsze karmy produkują uznani światowi producencie. Podstawową wadą tych karm jest ich wysoka cena, ale jeśli naszym celem jest prawidłowe żywienie owczarka niemieckiego, proponuję jednak zakupywać właśnie te produkty. Jednocześnie warto przeliczyć czas i pieniądze poświęcane na własnoręczne przygotowywanie posiłków, bo często okazuje się, że lepiej wyjdziemy kupując nawet drogą karmę.

 

Warto też wspomnieć o żywieniu ciężarnych suk, gdyż jest to osobny temat i stanowi dość delikatną sprawę. W czasie ciąży i karmienia należy zwiększyć w diecie ilość białka, podawać produkty zawierające większą ilość witaminy A, D3 oraz wapnia. Na trzy tygodnie przed porodem powinniśmy zaprzestać podawania jakichkolwiek kości, a bezpośrednio po porodzie wręcz zmuszać sukę do jedzenia, przygotowując lekkostrawne potrawy i dbając o to, aby nasza suczka przyjmowała dużo płynów. Jeśli miot jest liczny, musimy zwiększyć ilość pożywienia, aby miała ona, z czego wytworzyć mleko do karmienia szczeniąt. W tym czasie warto sięgnąć po specjalnie przygotowane dla karmiących suk gotowe karmy. Po odstawieniu szczeniąt, stopniowo wracamy do normalnego żywienia.

Share this post

Z Grodu Smoka