WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W ŻMIGRODZIE JUŻ ZA NAMI

WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W ŻMIGRODZIE JUŻ ZA NAMI

Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich zorganizowana przez Klub Owczarka Niemieckiego w Polsce odbyła się na terenie naszej gminy już po raz szósty, tym razem na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Żmigrodzie. W latach poprzednich wystawa miała miejsce w Rudzie Żmigrodzkiej. Wszystko wskazuję na to, że wystawa na stałe zapisała się w kalendarzu wystaw Związku Kynologicznego w Polsce i w tym terminie będzie odbywała się w naszym mieście. Zresztą sami wystawcy stwierdzili, że miejsce jest piękne i bardziej przystosowane do tego typu przedsięwzięcia. Mogliśmy podziwiać około 90 wystawionych Owczarków Niemieckich, krótko i długowłosych. Zjechali do nas goście między innymi z oddalonego Szczecina, Warszawy, Krakowa, ale też z wielu innych miejscowości. Wszystkie owczarki sędziował jeden z najlepszych sędziów słowackich Pan Milan Hul’o, któremu bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przyjazd do naszego miasta. Pomimo tego, że w tym miejscu wystawa odbyła się po raz pierwszy, to uważamy, że została zorganizowana na przyzwoitym poziomie i ludzie wyjechali ze Żmigrodu zadowoleni. W przeciągu całego dnia w godzinach od 10-19.00, wystawę odwiedziło kilkaset osób, co uważam za wspaniałą formę promocji Powiatu Trzebnickiego, Gminy Żmigród, Zespołu Pałacowo-Parkowego oraz Doliny Baryczy. Już w dniu wczorajszym dokonałem rezerwacji terenu na ostatni weekend lipca (25-26) 2020 roku i wierzę, że zgłoszonych Owczarków Niemieckich będzie jeszcze więcej, a tym samym do naszej gminy zawita jeszcze większe grono wystawców. Tym bardziej, że wszystko wskazuję na to, że w przyszłym roku poprawi się baza noclegowa w naszym mieście. Serdecznie dziękuję za wsparcie wystawy następującym osobom Burmistrzowi Miasta i Gminy Żmigród Robert Lewandowski, Staroście Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak, Robert Grabkowski Dyrektor Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie, Wacław Bienias Kierownik Zespołu Pałacowo-Parkowego, Bogdan Kowalczyk Hurtownia elektroniczna Bodex, Ihha.pl i wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu samej wystawy. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Pana Marka Ważydrąga, który jako jedyny z członków zarządu Klubu Owczarka Niemieckiego w Polsce, był na wszystkich wystawach w naszej gminie. Jego działania przy organizacji wystawy są bezcenne. Dziękuję Marku!
Do końca tygodnia ukaże się jeszcze reportaż z dnia wystawy, przygotowany przez Telewizję Wzgórz Trzebnickich.
Poniżej ponad 500 zdjęć z VI Krajowej Wystawy Owczarków Niemieckich w Żmigrodzie, za które serdecznie dziękuję Pani Ada Pogoda. Było bardzo miło, teraz pozostały wspomnienia i zdjęcia. Oczywiście można ściągać zdjęcia do swojego użytku, wyrażamy na to zgodę. Do zobaczenia na wystawie w 2020 roku..

https://photos.app.goo.gl/y8P9ek49apEzSxRA8

Share this post

Z Grodu Smoka